AKP’de emekli korkusu! WhatsApp grubuna atılan mesaj her şeyi ifşa etti

Sözcü yazarı Aytunç Erkin bugünkü yazısında, Merzifon’da AK Parti’nin seçim koordinasyon merkezi içerisindeki bir WhatsApp grubunda paylaşılan bir mesajın detaylarını paylaştı. Mesajda, seçmenlere AK Parti Belediye Başkan adayı Fatih Sütçü başkanın, meclis üyelerinin ve il genel meclis üyelerinin selamının iletilmesi ve özellikle emeklilerin tepkisini çekmemek adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bahsedilmemesi gerektiği vurgulanıyordu.

Erkin, bu mesajın AK Parti’nin yerel seçim stratejisini ve ekonomik sıkıntı içinde olan kesimlerle ilişkisini gösterdiğini belirtti. Özellikle emeklilerin beklentilerinin yüksek olduğu bir dönemde, bu kesimin nasıl tepkili olduğunun Merzifon örneğiyle anlaşıldığını dile getirdi. Sokak röportajları ve anketlerin, iktidar partisinin yerel projelerine değil, yaşanan ekonomik sıkıntılara odaklanan açıklamalarla dolu olduğunu aktardı.

“AK Parti Merzifon Seçim Koordinasyon Merkezi” başlıklı WhatsApp grubuna atılan mesaj ise şu şekilde:

“Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. Kapısını çaldığımız seçmenlerimize AK Parti Belediye Başkan adayımızı Fatih Sütçü başkanımızın, meclis üyelerinin ve de il genel meclis üyelerimizin selamını getirdik diyelim. Güzel kelime ve cümlelerle de süsleyelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan çok fazla bahsetmeyelim. Özellikle de emekliler tepki veriyor. Bunlara dikkat edelim. Bu gibi özel durumlarla karşılaşan arkadaşlar buradan bilgilendirme yapsınlar, hayırlı geceler diliyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x